بازیابی و ریکاوری مخاطبین حذف شده در آیفون

شماره‌هایی که در گوشی همراه ما ذخیره شده برای ما دارای اهمیت زیادی است و اگر بازی یا برنامه‌های موجود بر روی گوشی ما پاک شوند به اندازه پاک شدن اطلاعات شخصی همچون شماره‌های تماس برای ما ناراحت کننده نیست. با فراموج GSM در بازیابی و ریکاوری شماره‌های پاک شده در آیفون و آیپد همراه باشید.

بازگرداندن دفترچه تلفن آیفون و آیپد

امروزه به جز افرادی که با آن‌ها زیاد سرو کار داریم، شماره دیگر افراد را حفظ نمی‌کنیم و طبیعتا انجام این کار زیاد عقلانی نیست زیرا ممکن است هر کدام از ما هر روزه با صد نفر در ارتباط باشیم پس بهتر است که شماره‌ها را در تلفن همراه خود ذخیره کنیم. ما می‌دانیم که در دنیای نرم افزار و اپلیکیشن‌ها هیچ چیز پایداری صد در صد را ندارد.همچنین تقریبا تعدادی باگ در انواع سیستم عامل‌ها و آپدیت اپلیکشن‌های متفاوت در زمان انتشار اولیه وجود دارد.

برا این کار فقط لازم است که از سرویس ابری اپل (iCloud) استفاده کنیم. در واقع این سرویس ابری از تمامی محصولات هوشمند این کمپانی اعم از آیفون، آیپد، مک و ….. پشتیبانی می‌کند و فقط کافی است که شما این سرویس را برای وسیله هوشمند خود فعال کرده باشید تا در مواقع ضروری بتوانید بدون هیچ نگرانی اطلاعات خود مثل شماره‌های تماس را بازگردانی کنید.

البته باید توجه داشته باشیم که در زمان درست کردن اپل ایدی برای ایفون وایپد خود این سرویس ( iCloud) برای وسیله هوشمند شما فعال شده و ب طور رایگان 5 گیگابایت برای استفاده از این سرویس در نظر گرفته شده است و همانطور که می‌دانید این حجم برای ذخیره سازی اطلاعات ما به صورت آنلاین کافی نیست و شما می‌توانید با پرداخت هزینه ماهیانه یا سالیانه برای حجم و ظرفیت بیشتر اشتراک تهیه نمایید.

آموزش بازیابی مخاطبین از طریق iCloud

لازم به ذکر است که آیکلود تنها راه بازیابی مخاطبین حذف شده نیست بلکه راحت ترین و ساده‌ترین روش بازیابی می‌باشد و تنها کافی است به یک مرورگر همچون کروم دسترسی داشته باشید و مراحل زیر را انجام دهید:

از طرق مرورگر خود وارد سایت iCloud.com شوید و سپس اپل آیدی و رمز آن را وارد کره و روی پیکان مشخص شده در تصویر بزنید تا وارد حساب خود شوید.

2) به صفحه ایی همچون صفحه زیر وارد می‌شوید، اکنون روی عبارت Account settings که مشخص شده کلیک نمایید.

3) زمانی که وارد صفحه تنظیمات اکانت خود شدید در قسمت پایین صفحه از بخش Advanced گزینه Restore Contacts که در تصویر زیر مشخص شده کلیک نمایید.

4) در این صفحه لیستی از تمامی بکاپ‌هایی که شامل دفترچه تلفن شما می‌باشد، دیده می‌شود. همانطور که مشاهده می‌کنید تمامی بکاپ‌ها بر اساس زمان و تاریخ دسته بندی شده و شما زمان دلخواه خود را انتخاب کرده و روی دکمه Restore را از روبروی آن که در تصویر مشخص شده کلیک می‌نمایید.

5) همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید یک کادر تاییدیه ظاهر شده و از شما برای بازگردانی شماره تلفن‌ها اجازه می‌گیرد. بر روی گزینه Restore کلیک نمایید تا عملیات بازگرانی شروع شود.

6) به محض شروع عملیات، آیکلود یک بکاپ جدید از شماره تماس‌ها ایجاد می‌کند تا مشکلی برای شما ایجاد نشود و در آخر بر روی دکمه Done که در تصویر مشخص شده کلیک نمایید.

یکی از علت‌هایی که ما به آموزش بازیابی مخاطبین حذف شده با آیکلود پرداختیم، سازگاری و همخوانی بیشتر این سرویس با محصولات این کمپانی است زیرا این سرویس برای خود اپل می‌باشد. البته روش‌های دیگری همچون استفاده از سرویس iTunes وجود دارد اما به راحتی و سازگاری ایکلود نیست پس پیشنهاد ما به شما استفاده از سرویس ایکلود برای بازیابی اطلاعاتتان می‌باشد.

Zohreh
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *