آیا شغل تعمیرات موبایل، شغلی مناسب برای شما است؟

پاسخ به این سوال که ایا شغل تعمیرات موبایل شغل مناسبی است یا خیر؟ از طرف ما نمی‌تواند پاسخ قاطعانه‌ایی باشد. برای همین ما تصمیم گرفتیم با قرار دادن اطلاعاتی در این مورد دید شما را گسترده‌تر کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید پس با ما تا اخر این مقاله همراه باشید.

مقدمه‌ایی در رابطه با شغل تعمیرات موبایل

امروزه شاهد اوضاع خراب کسب و کار هستیم و تقریبا بسیاری از شغل‌های ازاد این سیر نزولی را طی کرده‌اند اما محدود شغل‌هایی هستند که این اوضاع بر روی آن‌ها تاثیر چندانی ندارد که یکی از آن شغل‌ها، شغل‌ تعمیرات موبایل است به علت آن که هر روزه شاهد پیشرفت چشم گیری در زمینه تکنولوژی هستیم و در مقابل نیاز جامعه هم افزایش یافته است.

بنابراین شغل تعمیرات موبایل جزء بهترین شغل‌ها در حال حاضر محسوب می‌شود که در ادامه توضیحات بیشتری در اختیار شما میگذاریم.

افزایش روز افزون کاربران گوشی‌های موبایل

تا چندین سال پیش اغلب افرادی در رده سنی 18 تا 35 سال از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کردند اما اکنون در تمامی رده‌های سنی اعم از پدر و مادرها و حتی کودکان هم از تبلت و گوشی‌های همراه استفاده می‌کنند وهمان طور که هر روزه شاهد افزایش کاربران گوشی‌های هوشمند هستیم مطمنا نیاز این افراد به تعمیرات موبایل و سرویس‌های دیگر در این زمینه افزایش می‌یابد.

سرمایه مورد نیاز برای این شغل چقدر است؟

سرمایه اولیه در این شغل صرف دو چیز می‌شود. اول از همه اینکه باید برای انجام این شغل مکانی را اجاره کنید در این صورت ممکن است بخواهید در یک مغازه‌ی کوچک که زیاد هم مورد توجه نمی‌باشد آغاز به کار کنید و مشتریان خود را با بستن قرارداد میان فروشندگان موبایل به دست بیاورید. حتی می‌توانید از طریق اینترنت و شبکه‌های مجازی نیز اقدام به معرفی خدماتتان به مردم کنید. یا میز تعمیرات یک مجموعه موبایل را اجاره کنید.

اما مورد دومی که برای راه‌اندازی این شغل به آن نیاز دارید ابزار تعمیرات موبایل است که این ابار را برای شروع کار نام برده‌اییم.

ابزار تعمیرات موبایل مورد نیاز برای این شغل

لوازم تعمیرات موبایل لوازم بسیار متنوع و زیادی است. اما ابزار‌های مورد نیاز شما برای شروع کار شامل موارد زیر می‌باشد:

  • دستگاه هیتر و هویه
  • دستگاه لوپ یا میکروسکوپ
  • شابلون
  • گیره کار
  • سیم قلع و روغن فلکس و روغن لحیم
  • قاب باز کن
  • پنس آنتی شوک
  • ست پیچ گوشتی و آچار تعمیرات
  • منبع تغذیه و مولتی متر

البته علاوه بر موارد گفته شده، یک تعمیرکار موبایل به یک کامپیوتر یا لپ تاپ برای رفع خدمات نرم افزاری مشتریان نیاز دارد. از دیگر ویژگی‌های بارز این شغل می‌توانیم به داشتن سرمایه خیلی اندک که آن هم برای تهیه لوازم اولیه نیاز است و همچنین درد سر و دشواری کمتری نسبت به دیگر شغل‌ها نیز اشاره کرد.

سخن آخر…

فراموج GSM با ارائه کلاس‌های آموزشی تعمیرات موبایل و همچنین لوازم مورد نیاز برای این شغل در خدمت شما عزیزان است.

پس با توجه به مزایای زیاد این شغل و اعتماد به ما بدون هیچ نگرانی پا به این عرصه گذاشته و آینده خود را تامین کنید.

Zohreh
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *